Pompy ciepła

Pompa ciepła jest najtańszym w eksploatacji sposobem ogrzewania budynków.

Ponad 70% ciepła potrzebnego do ogrzewania pompa ciepła pobiera ze środowiska naturalnego – jest to darmowa energia odnawialna z gruntu lub powietrza, a jedynie w 30% wykorzystywana jest energia elektryczna.

Dodatkowo pompa ciepła może pracować głównie w godzinach obowiązywania tańszej taryfy (nocnej). Nadwyżki ciepła magazynowane są w zasobniku buforowym wody grzewczej i wykorzystywane do ogrzewania pomieszczeń w czasie obowiązywania droższej taryfy (dziennej).

Pompy ciepła służą do ogrzewania budynków, ogrzewania ciepłej wody użytkowej. Warto pamiętać iż Instalacje z pompą ciepła pozwalają również na schładzanie pomieszczeń latem (brak potrzeby instalacji innych systemów klimatyzacyjnych). Przy czym systemy z pompą ciepła są to systemy pasywne (o bardzo niskich kosztach eksploatacyjnych).
Uwaga: Wykorzystując pompy ciepła w połączeniu z systemami fotowoltaicznymi  jesteśmy w stanie uzyskać system ogrzewania budynku o zerowych kosztach eksploatacyjnych – Budynki zeronergetyczne.

Systemy z pompą ciepła pracują całkowicie bezobsługowo, wyposażone są w regulator pogodowy który reguluje pracą systemu przez cały rok. Pompa ciepła pracuje w ciągu roku do 2000 godzin, a jej żywotność wynosi ponad 30 lat.

Dodatkowo budując lub modernizując budynek – poprzez instalację pompy ciepła możemy uzyskać korzystne dofinansowanie.